7 trikow ulatwiajacych sprzatanie

Jeżeli często bezskutecznie walczycie z osadem czy kamieniem, to ten wpis jest właśnie dla was. Pokażemy poniżej jak kilkunastu prostych krokach można walczyć z zabrudzeniami. Niektóre z tych sposobów pochodzą od naszych babć, ale mimo swoje „wieku” są ona bardzo skuteczne! Mamy nadzieje że dzięki tym metodom sprzątanie stanie się dla was szybsze i skuteczniejsze.

 

1. Jeżeli Twój dywan jest szary i nie wiesz jak go odświeżyć, to posyp go sodą oczyszczoną i zostaw na 30 minut. Po tym czasie wciągnij wszystko odkurzaczem. Powinien wyglądać dużo lepiej.

2. Nieprzyjemny zapach z lodówki? Przygotuj kilkanaście wacików które będą nasączone sokiem z cytryny, zapach zniknie dość szybko.

3. Osad na pilocie od TV? Jest na to prosty sposób! Nasącz szczoteczkę do zębów w spirytusie. Nadmiar odsącz w papierowy ręcznik, a następnie wyszoruj pilot i go bardzo dokładnie wytrzyj do sucha.

4. Gdy Twój kran zaczyna zachodzić kamieniem, nasącz szmatkę octem i zawiń kran na około 2-3 godziny. Po tym czasie zalegający kamień powinien odpaść.

5. Jeśli chcesz sprawić, że na lustrze będzie osiadać mniej pary wodnej, przetrzyj jego powierzchnię za pomocą pianki do golenia

6. Okap to kolejne miejsce gdzie zbiera się wiele kurzu i tłuszczu. Najlepiej przygotować wodę z octem i tym przecierać brudne miejsca.

7. Przypalone żelazko? Na kawałek karki wysyp sól, rozgrzej żelazko, a następnie bardzo powoli prasuj sól, aż do momentu kiedy przypalony materiał zejdzie z płytki grzewczej.

Mamy nadzieje że te 7 tipów pozwolą wam efektywniej i łatwiej radzić sobie z zabrudzeniami które powstają w domu.

Jeżeli w Twoim domu powstały zabrudzenia z którymi nie potrafisz sobie poradzić, zadzwoń do specjalistycznej firmy sprzątającej i pozwól im działać!